בדיקת פדיון פוליסות

מדוע לקוחות רבים מקבלים מחברות הביטוח סכומים קטנים מהמגיע להם? כיצד מונעים טעויות בערכי הפדיון של פוליסות ביטוח? מדוע חשוב לבצע בדיקת פדיון פוליסות?
בדיקת פדיון פוליסות ביטוח נועדה לוודא את אופן חישוב הסכום המגיע למבוטח. הבדיקה כוללת פוליסות קיימות וגם פוליסות שנפדו בעבר. במדריך זה נסקור את תהליך בדיקת תיק הביטוח ונעמוד על יתרונותיו.

פוליסת הביטוח הסתיימה? מועד הפרישה לפנסיה מתקרב? כדאי לדעת: פעמים רבות נופלות טעויות מהותיות בחישוב ערכי הפדיון של פוליסות ביטוח שונות. התוצאה: הלקוח מקבל סכום הנמוך בהרבה מהמגיע לו. על פי הערכות שונות בענף הביטוח, כ-30 אחוז מהלקוחות אינם מקבלים את הסכום שלו הם זכאים על פי תנאי הפוליסות.

אז כיצד ניתן למנוע טעויות בערכי הפדיון של פוליסות? כיצד נוודא שהסכום שקיבלנו בעבר מחברת הביטוח, או הסכום שאנו עומדים לקבל, הוא אכן הסכום הנכון? בשלוש מילים: בדיקת פדיון פוליסות.

מהן הסיבות לטעויות בערכי פדיון של פוליסות ביטוח?

ערכי פדיון לא נכונים עשויים להיות פועל יוצא של מרכיבים שונים, ביניהם חישוב שגוי, טעות אנוש, כשלים טכנולוגיים, חוסר התאמה בין נתוני חוזה הפוליסה לבין ערכי הפדיון, ושינויים חד-צדדיים בחוזה הפוליסה שנעשו ללא הסכמת הלקוח.

למי מיועדת בדיקת פדיון פוליסות ביטוח?

הבדיקה מיועדת לכל מי שמחזיק בפוליסת ביטוח, ובעיקר לבעלי ביטוח מנהלים או ביטוח חיים – שכירים, עצמאים וגמלאים. השירות מיועד גם למוטבים או בני משפחה של מבוטח שנפטר, הזכאים לקבל את כספי הפוליסה שלו.

 אילו מסמכים דרושים לביצוע הבדיקה?

במטרה לבצע בדיקה יסודית, יש להכין את הפוליסות המקוריות שהונפקו על ידי חברת הביטוח הכוללות את כל התנאים (דף חוזה ביטוח), כל מידע או דיווח שהתקבלו במהלך הזמן מחברת הביטוח, ואישורים על כספים שכבר שולמו (דפי בנק המעידים על העברה בנקאית, או ספחים של שיקים).

לפני פגישה מקדימה ובלתי מחייבת, נציגי חברת ממון ישמחו לספק רשימה מפורטת ומדויקת של המסמכים הדרושים לביצוע הבדיקה.

מהם היתרונות של בדיקת פדיון פוליסות באמצעות ממון?

  • טיפול מקצועי – בדיקה יעילה ויסודית המבוצעת על ידי מומחים מנוסים בענף הביטוח. תוצאות הבדיקה מתקבלות בתוך כחודש.
  • בדיקת פוליסות קיימות – בדיקה מקיפה של פוליסות ביטוח בתוקף, במטרה לוודא שהסכום העתידי שיעמוד לרשות הלקוח במועד הפדיון יהיה נכון ומדויק, ולשמור על הזכויות הכספיות המגיעות לו.
  • בדיקה לפני פדיון – בדיקת הכספים שנצברו בפוליסות ביטוח העומדות לפני פדיון קרוב.
  • בדיקה אחרי פדיון – בדיקת הכספים שנצברו בפוליסות ביטוח שנפדו בעבר (גם אם מדובר בפוליסות שנפדו לפני שנים רבות).
  • ליווי משפטי – סיוע משפטי צמוד במקרה שהלקוח יחליט להגיש תביעה נגד חברת ביטוח בעת מחלוקת על ערכי פדיון פוליסה.
  • ליווי צמוד – ייצוג מול חברת הביטוח עד למיצוי מלא של זכויות הלקוח וקבלת ההחזרים הכספיים המגיעים לו.
  • המלצות להשקעה – חוות דעת מקצועית להשקעת הכספים שהתקבלו מחברת הביטוח באפיקי השקעה המתאימים לצרכי הלקוח.
  • התאמת השקעה – במסגרת בדיקת פוליסה קיימת, בוחנים מומחי ממון גם את אפיקי ההשקעה הנוכחיים שלה. במקרה הצורך, יוכל הלקוח לקבל חוות דעת מקצועית לביצוע שינויים והתאמת אפיקי ההשקעה לצרכיו. המטרה: ניצול מיטבי של הפוליסה כדי לנסות להגדיל את הסכום שיעמוד לרשות הלקוח במועד הפדיון.

אין במאמר זה כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים לבדיקת פדיון פוליסות והוא מובא כאן להמחשה בלבד. נקיטה בפעולות אלו אינה מהווה תחליף לקבלת חוות דעת וליווי מקצועי מאיש מקצוע.

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
דילוג לתוכן