ממון ביטוח

הרפורמה בביטוח עובדת בשבילכם

זה לא סוד שהרבה מאוד אנשים מהיישוב מחזיקים בתפיסה שלילית כלפי חברות הביטוח. התחושה הכללית ברחוב גורסת שמחירן של הפוליסות רק מאמיר משנה לשנה ושחברות הביטוח מנסות להתחמק מתשלום. תתפלאו לשמוע, אבל האמת דווקא הפוכה. הרפורמות בענף הביטוח, שהכניסו שחקנים חדשים למגרש, דווקא עוררו תחרות שבהרבה תחומי ביטוח הורידה את העלות לצרכן. בנוסף, המפקח על הביטוח במשרד האוצר חותר כל הזמן להוריד את העלות לצרכן ולהגדיל את היקף הכיסויים, ובממוצע, אחת לשנתיים מתפרסמות הנחיות שאכן מאפשרות זאת בפועל.

הרפורמה בתחום ביטוחי הבריאות כמשל

דוגמה טרייה למדיניות הזו, אפשר לראות ברפורמה בביטוחי הבריאות שהממונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון, הד”ר משה ברקת, הציג רק בחודש נובמבר האחרון. במסגרת הרפורמה ידרשו חברות הביטוח להציע למבוטחים פוליסת ביטוח בסיסית אחידה לתחום הבריאות. על פי ההנחיות החדשות הפוליסה הבסיסית הזו תכלול כיסויים שעד היום חברות הביטוח שיווקו כהרחבות אקסטרה וזה כולל כיסוי לטיפולים מיוחדים בחו”ל והשתלות. הכנסת פוליסת בסיס אחידה (ואיכותית) בביטוח בריאות, צפויה להוזיל את ביטוחי הבריאות ולהנגיש את ביטוח הבריאות הפרטי גם למי שבעבר בחר לוותר עליו מטעמי עלות וכדאיות. גם אחרי הרפורמה יוכלו חברות הביטוח להציע הרחבות לביטוח הבריאות, אך המצב החדש יביא לכך שמבוטחים יוכלו לבחור ולהתאים לעצמם את הביטוח הרפואי שהם באמת צריכים. הרפורמה הזו היא גם הזדמנות למבוטחים קיימים להוזיל את הפוליסה שלהם ולעשות כיוונון מחדש של כל תיק הביטוח שלהם. כאמור, היום המוקד הוא בתחום ביטוחי הבריאות, אך מעת לעת נערכות רפורמות שמטרתם להוזיל את העלות ולשפר את השירות גם בתחומי ביטוח אחרים.

חלק מהמארג הפיננסי הכולל

אסור לשכוח שגם אם התמונה הגדולה של תחום הביטוח נקבעת על ידי הרגולטור וחברות הביטוח, ברמת הצרכן יש משמעות גדולה לגורם המתווך בינו לחברת הביטוח – קרי לסוכן הביטוח. סוכן טוב

ובלתי תלוי, יכול לחסוך ללקוחות שלו כסף רב ולהבטיח שהם נהנים מהכיסוי שהם באמת צריכים. זה המקום לציין שניהול פיננסי מתקדם רואה בתיק הביטוח חלק ממארג הפיננסי הכולל והיום פועלות בישראל כמה חברות פיננסיות מתקדמות, כמו למשל ‘חברת ממון’, שאמנם מגיעה מתחום הביטוח, אך בשונה ממרבית סוכנויות הביטוח היא גם יודעת לספק ללקוחות שלה מטריה פיננסית רחבה הכוללת את ניהול החיסכון הפנסיוני ואת ניהול פורטפוליו ההשקעות של הלקוח.

ניהול תיק הביטוח כחלק מכלל המארג הפיננסי מאפשר אופטימיזציה לאורך כל השדרה, חוסך דמי ניהול ומאפשר לכם ולמנהל ההשקעות שלכם לקבל תמונה כוללת של כל הנכסים ומצבם. את זה בדיוק מספקת, היום, ‘חברת ממון’ ללקוחותיה, כאשר לצד הבנה עמוקה של תחום הביטוח והפנסיה, היא פתחה מומחיות יוצאת דופן בהשקעות אלטרנטיביות בתחומי ההייטק, הנדל”ן והמשכנתאות.

מקורות: https://www.gov.il/he/departments/news/press_0005

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
דילוג לתוכן