ניהול פיננסי אישי

ניהול פיננסי אישי

ניהול פיננסי אישי

ממון השקעות הייטק

לעשות אקזיט בהייטק

מבלי להיות הייטקיסט

ההייטק הישראלי יכול לשדרג את תיק ההשקעות שלכם

אחת הסיבות המרכזיות לגאווה ישראלית, היא תעשיית ההייטק המקומית, שכבר 3 עשורים ממשיכה לצמוח ולהיות שחקנית גלובלית בענף. רובנו שותפים לגאווה הזו, אך בפועל גם לא באמת נהנים מהקטר הכלכלי הזה וחבל, כי השקעה נבונה בחברות הייטק ישראליות עשויה להתגלות כמשתלמת במיוחד.

שנת שיא בגיוסים

שנת 2021 היתה שנת שיא בגיוסי הון מצד חברות סטארט אפ ישראליות. בסך הכול גייסו חברות ישראליות השנה סכום של 25.4 מיליארד דולר. הסכום הזה משקף עליה של 136% לעומת הסכום שגייס הענף בשנה שעברה. כשלוקחים בחשבון שכל זה קורה על רקע משבר הקורונה המתמשך, המספרים האלה רק הופכים ליותר מרשימים. מגמה נוספת שניתן לזהות הוא שההייטק הישראלי אינו רק נישת השקעה מקומית, חלק משמעותי מהכספים שגויסו השנה הגיעו מחברות השקעה בינלאומית. את העובדה הזו חשוב לציין, כי היא מעידה על האיתנות של הענף ועל המוניטין הבינלאומי של ההייטק הישראלי שעכשיו גם מקבלת גושפנקה פיננסית. כדי להבין איך מצליח ענף הייטק במדינה שמבחינת השטח וגודל האוכלוסייה קטנה יותר ממדינה בינונית בארצות הברית, מספיק להסתכל על שרשרת האקזיטים של חברות ישראליות בעולם ועל מותגים כמו צ’ק פואינט, WIX או וייז. ככולם במירוץ לתפוס את המובילאי הבאה לפני שלב האקזיט, שכזכור הסתכם ב-15.3 מיליארד דולר שהניבו רווח נאה מאוד למשקיעים. גם תקופת הקורונה לא עצרה את שרשרת האקזיטים. במציאות בה שוק המניות המסורתי נמצא באווירה של חוסר וודאות, השקעה בהייטק יכולה להיות פתרון אטרקטיבי.

לדעת לזהות את הסטארט אפ הנכון

כאן המקום לציין, שלמרות ההצלחה המטאורית של ההייטק הישראלי, על כל סטארט אפ שמגיע בהצלחה לקו הסיום, יש הרבה יותר סטארט אפים שנכשלים. לכן, כאשר בוחרים להשקיע בתחום הזה, כדאי לעשות זאת באופן זהיר ובעיניים פקוחות ולא לתת לסיפורי הצלחה בנוסח מובילאי לסנוור את שיקול הדעת. כשזה מגיע למשקיעים ישראלים פרטיים ובינוניים זה מייצר אתגר לא פשוט מכמה טעמים. ראשית קשה מאוד לברור את המוץ מן התבן. לעין בלתי מקצועית מרבית חברות ההיטק יראו נוצצות ומשקיעים קטנים יתקשו לאתר את ‘הסוס הנכון’ ולהשליך עליו את יהבם. שנית, דווקא כאשר מדובר בחברות מובילות עם באזז חיובי, רף הכניסה יהיה גבוה מידי למשקיע הבודד. לכן, ההמלצה עבור משקיעים פרטיים היא לעבוד מול גורם מקצועי ומנוסה שמתמחה בהשקעות אלטרנטיביות ובכלל זה השקעות בהייטק ישראלי. דוגמה לגורם כזה היא ‘חברת ממון’ שכבר למעלה מעשרים שנה מתמחה בליווי משקיעים פרטיים ומספקת ללקוחותיה שירותי One Stop Shop, בתחומי הביטוח, החיסכון הפנסיוני וההשקעות. ל’ממון’ יש ניסיון והבנה טובה מאוד של שוק ההייטק הישראלי. המקצוענים של ‘ממון’ יודעים לבחור את החברות הנכונות ותמיד יבנו את תיק ההשקעות של הלקוח בתמהיל מגוון שמגדר את ההשקעה ומגדיל הסיכוי להרוויח.

למידע נוסף לחצו כאן

שתפו:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp
דילוג לתוכן