ניהול הסדרים פנסיוניים למעביד

1648826518.jpg

מהו ניהול הסדרים פנסיוניים למעביד? מהם היתרונות של ניהול הסדרים פנסיוניים – הן למעביד והן לעובד? כיצד עשוי ניהול הסדרים פנסיוניים להוזיל את הוצאות המעביד?
ניהול הסדרים פנסיוניים מספק למעביד סל שירותים איכותי, הכולל טיפול מקצועי ואובייקטיבי בכל מרכיבי המערך הפנסיוני של הארגון. במדריך זה נסקור את השירותים והיתרונות העיקריים למעביד.

בשנים האחרונות בוצעו רפורמות מקיפות בתחום הביטוח הפנסיוני. במסגרת השינויים הרבים, נחקק חוק פנסיה חובה, ובפני החוסכים לפנסיה נפתחה האפשרות החשובה לנייד את כספי החיסכון הפנסיוני בין המוצרים השונים – קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים.

עכשיו, יותר מתמיד, ניהול המערך הפנסיוני בחברה או בארגון הוא תחום מורכב, המטיל עבודה רבה ואחריות גדולה על אגפי השכר ומשאבי אנוש.

בנוסף, התחום הפנסיוני דורש ידע מקיף, ניסיון והבנה מעמיקה – במטרה לשמור היטב על הזכויות הכספיות של העובדים. אבל יש גם דרך אחרת – שהן המעביד והן העובדים יוכלו למצוא בה יתרונות רבים: ניהול הסדרים פנסיוניים.

מהו ניהול הסדרים פנסיוניים?

שירות ניהול הסדרים פנסיוניים כולל את ריכוז כל מרכיבי המערך הפנסיוני של הארגון תחת קורת גג אחת. המעביד והעובדים זוכים לליווי צמוד של גורם מקצועי מנוסה, המספק להם סל שירותים איכותיים חשובים:

 • תנאים טובים – מנהל ההסדרים הפנסיוניים עורך מכרז בין כל הגופים הפנסיוניים (וגם בקרב קרנות השתלמות) במטרה להשיג עבור הארגון את התנאים הטובים ביותר ואת המחירים הנמוכים ביותר. ניצול כוח הקנייה של הארגון להשגת הסדרי ביטוח פנסיוני קבוצתיים, מאפשר הן למעביד והן לעובדיו ליהנות מתוכניות אופטימאליות – בעלויות זולות יותר.
 • גבייה וקליטה – משימה נוספת ורבת חשיבות של מנהל ההסדרים הפנסיוניים היא גביית התשלומים המועברים לגופי הפנסיה. במסגרת זו, מנהל ההסדר אחראי על גביית התשלומים עבור המוצרים הפנסיוניים השונים בתאריך קבוע מדי חודש. במקביל, מנהל ההסדר מוודא, כי התשלומים אכן נקלטו כראוי במערכות של חברות הביטוח, קופות הגמל וקרנות הפנסיה.
 • בקרה יעילה – במסגרת הבקרה על התשלומים החודשיים, מנהל ההסדר מבצע השוואה שנועדה לאתר טעויות או חריגות (תשלומי חסר או תשלומי יתר). בדרך זו נמנעת אפשרות לגביית יתר או לפיגורים בתשלומים – ולמעביד ולעובד מובטחת הפרשה חודשית מדויקת ונכונה. אבל זה לא הכל: ניהול הסדרים פנסיוניים כולל גם בקרה על דו"חות צבירת הכספים שמנפיקות חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות הגמל. הפיקוח הקפדני מבטיח למעביד ולעובדיו שמירה מלאה על הזכויות הכספיות.
 • פדיון נכון – יתרון מרכזי נוסף של ניהול הסדרים פנסיוניים נוגע לפדיון כספים שנצברו בתוכניות הפנסיה. מאחר שמדובר בכספים המיועדים לתקופה שאחרי הפרישה מהעבודה, קיימת חשיבות רבה בקבלת חוות דעת מקצועית לפני הגשת בקשה לפדיון. מנהל ההסדר אחראי לספק לכל עובד המעוניין בכך חוות דעת מקדימה, תוך התייחסות להיבטי חבויות מס, ופרישת ההשלכות של המהלך על זכויותיו הכספיות העתידיות.

השורה התחתונה: ניהול מקצועי של המערך הפנסיוני מספק לך ולעובדיך את הפתרונות הפנסיוניים הטובים והמתאימים ביותר, תנאים מיטביים – וגם חיסכון כספי.

חשוב לדעת: מנהל הסדרים פנסיוניים מחויב על פי חוק להעניק חוות דעת אובייקטיבית, מקצועית ונטולת כל אינטרסים – כאשר לנגד עיניו עומדת אך ורק טובת הלקוח.

יתרונות נוספים של ניהול הסדרים פנסיוניים למעביד באמצעות ממון

 • הגדרת צרכי הארגון שלך והתאמת סל שירותים לניהול המערך הפנסיוני.
 • דו"חות שוטפים המספקים לך תמונת מצב עדכנית של המערך הפנסיוני בארגון.
 • עדכונים שוטפים על מוצרי ביטוח פנסיוני חדשים, או שינויים במוצרים קיימים.
 • ליווי צמוד של מנהל תיק הארגון מטעם ממון.
 • אזור אישי (מאובטח) באתר האינטרנט של ממון – לעדכון שוטף בכל עת שתבחר.
 • הפחתת העומס על אגפי השכר ומשאבי אנוש בארגון שלך.
 • חוות דעת מקצועית על מעבר בין תוכניות ביטוח פנסיוני, תוך פרישת כל השלכות המהלך, יתרונותיו וחסרונותיו הן לטווח המיידי והן לטווח הארוך.
 • חוות דעת מקצועית על שילוב בין מוצרים שונים של ביטוח פנסיוני לצורך פיזור סיכונים והגדלת הזכויות הכספיות של העובדים לקראת הפרישה לפנסיה.
 • בדיקת ניצול הטבות המס על ההפרשות לתוכניות הביטוח הפנסיוני.
 • סל שירותים מקיף של ניהול הסדרים פנסיוניים לעובד הכולל, בין השאר, פגישה עם מנהל ההסדר מטעם ממון לצורך הבנת הצרכים של כל עובד והתאמה אישית של תוכנית ביטוח פנסיוני.
 • תיקי הפנסיה של העובדים נשמרים בארכיון אופטי ועומדים לרשותם בכל עת.
 • שקט נפשי, הנובע מהידיעה שכספי הפנסיה של העובדים שלך מנוהלים ומבוקרים על ידי גוף מקצועי ועתיר ניסיון.
 • תחושת ביטחון לעובדים, היודעים שכספי הפנסיה שלהם מטופלים באחריות ובמקצועיות.
 • ממון עובדת מול מרבית הגופים הפנסיוניים וחברות הביטוח בישראל, וצברה ניסיון עשיר בתחום ניהול הסדרים פנסיוניים עבור חברות פרטיות, חברות ציבוריות, עמותות, ארגונים ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"רים).

המאמר כולל מידע כללי ואינו מחייב את חברת ממון. המידע נועד להשכלה כללית, ואינו מהווה המלצה לבצע מהלך של ניהול הסדרים פנסיוניים. לפני קבלת החלטה בנושא זה יש לקבל חוות דעת של גורם מקצועי מוסמך המתמחה בתחום.

שתפו:

דילוג לתוכן