ניהול הסדרים פנסיוניים לעובד

2_670139794.jpg

מהו ניהול הסדרים פנסיוניים לעובד? מהם היתרונות של ניהול הסדרים פנסיוניים לעובד? כיצד עשוי ניהול כזה לשפר את תיק הביטוח הפנסיוני של העובד?
ניהול הסדרים פנסיוניים מספק לעובד סל שירותים איכותי הכולל אפשרויות רבות לשיפור תיק הביטוח הפנסיוני והוזלת העלויות, הכוונה מקצועית ואובייקטיבית ובקרה מקצועית על כספי הפנסיה. במדריך זה נפרט את יתרונות השירות לעובד.

מה ידוע לך על תוכנית הביטוח הפנסיוני שלך? האם כספי הפנסיה שלך נצברים במסגרת ביטוח מנהלים, קרן פנסיה או קופת גמל? האם בחרת אישית בתוכנית פנסיונית, או שקיבלת ללא כל שאלות את התוכנית שהוצעה לך על ידי המעביד? מתי התעדכנת לאחרונה באפשרויות לשינוי הביטוח הפנסיוני, במטרה להגדיל את הזכויות הכספיות שלך לקראת הפרישה מהעבודה?

בעבר המעביד הוא שהחליט עבורך באיזו תוכנית יצברו כספי הפנסיה שלך. אבל בשנים האחרונות בוצעו רפורמות מקיפות בתחום הביטוח הפנסיוני. במסגרת השינויים, נחקק חוק פנסיה חובה, ובפני החוסכים נפתחה האפשרות החשובה לנייד את כספי החיסכון הפנסיוני בין המוצרים השונים. עתה, הכוח להחליט נמצא בידיך, ובאפשרותך לבחור את הביטוח הפנסיוני המתאים לך ביותר.

ביטוח פנסיוני הוא ההגנה הכלכלית שלך ושל משפחתך. עכשיו, יותר מתמיד, פרושות בפניך אפשרויות חדשות לניהול הכספים המיועדים לתקופה שאחרי הפרישה מהעבודה. אבל ביטוח פנסיוני הוא תחום מורכב, הדורש הבנה מעמיקה וידע נרחב. אז כיצד תשמור על כספי הפנסיה ועל הזכויות המגיעות לך? דרך טובה ומשתלמת לעשות זאת נקראת ניהול הסדרים פנסיוניים.

מהו ניהול הסדרים פנסיוניים?

ניהול הסדרים פנסיוניים כולל את ריכוז כל מרכיבי המערך הפנסיוני של הארגון תחת קורת גג אחת. כל אחד מהעובדים זוכה לליווי צמוד של גורם מקצועי מנוסה (מנהל הסדרים פנסיוניים), המספק להם סל שירותים איכותיים חשובים, ביניהם:

 • התאמה אישית – מנהל ההסדרים הפנסיוניים ייפגש איתך לשיחה אישית במטרה ללמוד ולהכיר את הצרכים שלך ושל משפחתך. במקביל, תבוצע בדיקה יסודית ומקיפה של תיק הביטוח הפנסיוני שלך. לאחר מכן, תוגש לך הצעה מקצועית ואובייקטיבית להתאמה אישית של תוכניות פנסיה, בהתאם ליכולותיך הכספיות וצרכיך הנוכחיים והעתידיים.
 • שיפור פוליסות – מנהל ההסדרים הפנסיוניים יגבש עבורך חוות דעת אובייקטיבית לשילוב בין מוצרים שונים של הביטוח הפנסיוני, לצורך פיזור סיכונים והגדלת הזכויות הכספיות שלך לקראת הפרישה לפנסיה. אבל זה לא הכל: תוכל לקבל גם חוות דעת מקצועית לאפשרויות מעבר בין תוכניות הביטוח הפנסיוני (ניוד של כספי החיסכון הפנסיוני), תוך פרישת כל השלכות המהלך, יתרונותיו וחסרונותיו הן לטווח המיידי והן לטווח הארוך.
 • עדכונים שוטפים – מנהל ההסדרים הפנסיוניים ידאג לעדכונים הנדרשים בתיק הביטוח הפנסיוני שלך, בהתאם לשינויים במצב התעסוקתי או המשפחתי. בנוסף, תקבל עדכונים שוטפים על שינויים בתנאי הביטוח הפנסיוני, לצד הסבר מקצועי על ההשלכות שלהם בכל הנוגע לזכויותיך הכספיות. כמו כן, מנהל ההסדרים יספק לך עדכונים על תוכניות ביטוח פנסיוני חדשות שעשויות להתאים לך.
 • חיסכון בעלויות – מנהל ההסדרים הפנסיוניים עורך מכרז בין כל הגופים הפנסיוניים (וגם בקרב קרנות השתלמות) במטרה להשיג עבור הארגון את התנאים הטובים ביותר ואת המחירים הנמוכים ביותר. ניצול כוח הקנייה של הארגון להשגת הסדרי ביטוח פנסיוני קבוצתיים, יאפשר לך ליהנות מתוכניות אופטימאליות – בעלויות זולות יותר.
 • בקרה יעילה – במסגרת ניהול הסדרים פנסיוניים, נערכים חישובים והשוואות במטרה לאתר טעויות או חריגות במערך תשלומי הפנסיה שלך (תשלומי חסר או תשלומי יתר). בדרך זו נמנעת אפשרות לגביית יתר או לפיגורים בתשלומים – ולך מובטחת שההפרשה החודשית שלך לצרכי פנסיה היא נכונה ומדויקת. בנוסף לכך, מנהל ההסדרים הפנסיוניים מבצע עבורך גם בקרה על דו"חות צבירת הכספים שמנפיקות חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות הגמל. הפיקוח הקפדני והמקצועי מבטיח לך שהכספים שהופרשו עבורך אכן נקלטו כראוי אצל גופי הפנסיה – ושזכויותיך נשמרות במלואן.

השורה התחתונה: ניהול הסדרים פנסיוניים מספק לעובד את הפתרונות הפנסיוניים הטובים והמתאימים ביותר, תנאים מיטביים – וגם חיסכון כספי. חשוב לדעת: מנהל הסדרים פנסיוניים מחויב על פי חוק להעניק חוות דעת אובייקטיבית, מקצועית ונטולת כל אינטרסים – כאשר לנגד עיניו עומדת אך ורק טובת הלקוח.

יתרונות נוספים של ניהול הסדרים פנסיוניים לעובד באמצעות ממון

 • בדיקת ניצול הטבות המס על ההפרשות לתוכנית הביטוח הפנסיוני, ותכנון מס לקראת הפרישה לפנסיה.
 • תיק הפנסיה שלך נשמר בארכיון אופטי ועומד לרשותך בכל עת.
 • ליווי צמוד של מנהל תיק הארגון מטעם ממון, ואזור אישי (מאובטח) באתר האינטרנט של ממון – לעדכון שוטף בכל עת שתבחר.
 • חוות דעת מקצועית לפני הגשת בקשה לפדיון כספים שנצברו בתוכנית הביטוח הפנסיוני, תוך פרישת ההשלכות של המהלך על זכויותיך הכספיות העתידיות.
 • טיפול בבקשות לפדיון כספים מתוכנית ביטוח פנסיוני / הגשת תביעה לחברת הביטוח.
 • סיוע בהליכי העברת תוכנית ביטוח פנסיוני למקום עבודה חדש.
 • ממון עובדת מול מרבית הגופים הפנסיוניים וחברות הביטוח בישראל, ומחזיקה בניסיון עשיר בתחום ניהול הסדרים פנסיוניים עבור חברות פרטיות, חברות ציבוריות, עמותות, ארגונים ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"רים).

המאמר כולל מידע כללי ואינו מחייב את חברת ממון. המידע נועד להשכלה כללית, ואינו מהווה המלצה לבצע מהלך של ניהול הסדרים פנסיוניים. לפני קבלת החלטה בנושא זה יש לקבל חוות דעת של גורם מקצועי מוסמך המתמחה בתחום.

שתפו:

דילוג לתוכן